Sztuka w Paczce

30 kuratorów i 160 artystów, czyli Sztuka Teraz. Niezwykły projekt, polegający na poszukiwaniu i łączeniu artystów. Zachwycił mnie w zeszłym roku i bardzo się cieszę, że jest kontynuowany. Kto może, niech się wybierze na wystawę. Ba, niech zabierze kawałek sztuki do domu! Mają pomysły w tej Szlachetnej Paczce 🙂

„Miałaś niebieską tęczę”, autor: Anna Zalewska

Jak informują organizatorzy, w tym roku do współpracy zaproszono młodych kuratorów, a ci zaprosili artystów. Z ponad tysiąca prac wybitni eksperci sztuki (m.in. Beata Bochińska, Łukasz Radwan, Andrzej Szczerski) wybrali dwieście. To właśnie one zostaną wystawione w Muzeum Narodowym w Krakowie tuż obok „Damy z gronostajem” i najwybitniejszych dzieł Stanisława Wyspiańskiego (2 lutego wystawa przeniesie się do Kamienicy Szołayskich i potrwa do 15 kwietnia).

„View Tower – Diptych 1”, autor: Marcin Żuberek

„Celem SZTUKI TERAZ jest również promowanie współczesnej polskiej sztuki wśród społeczeństwa i zbliżenie go do rynku sztuki. Chcielibyśmy nauczyć Polaków inwestowania w sztukę, uwrażliwiać na piękno i na drugiego człowieka. Chcemy budować modę na kupowanie sztuki, tak by Polska stawała się krajem ludzi kreatywnych, ludzi tworzących, takich, którzy pięknem chcą zmieniać świat”.

Na platformie Allegro Charytatywni będzie można licytować wystawione prace. Dochód zostanie przeznaczony na działalność Szlachetnej Paczki.

Wernisaż: 19 stycznia w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. Wystawę będzie można oglądać od lutego do 15 kwietnia 2018 roku (w Kamienicy Szołayskich).

Więcej informacji:

www.szlachetnapaczka.pl/sztuka-teraz

www.facebook.com/SztukaTeraz2017

Ten wpis został opublikowany w kategorii Design, Rozmaitości, Rysunek i malarstwo i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Sztuka w Paczce

  1. Ewa pisze:

    Polecam apartamenty w Szczecinie : Wynajem Apartamentów Szczecin

  2. Ewa pisze:

    Polecam apartamenty w Mikołowie : Sprzedaż Apartamentów Mikołów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*