Kalejdoskop z ludzkich ciał

Symetryczne kształty mnożą się, zapełniając przestrzeń barwnymi, regularnymi klonami. Niezwykły kalejdoskop z ludzkich ciał…

Fot. wearepi.com/tedxsummit

Tancerze ubrani w białe, czerwone i czarne stroje. Matematyka i sztuka z ludzkich ciał: trójkąty, symetria i ornamenty przypominające arabeski. Kształty się mnożą, tworząc coraz bardziej złożone konstrukcje.

Wykorzystanie człowieka i wplecenie go w naukę i sztukę jest doskonałym, konceptualnym pomysłem na promowanie konferencji TED (Technology Entertainment and Design), których celem jest popularyzowanie „idei wartych rozprzestrzeniania” – głównie z zakresu nauki i kultury. Wśród najbardziej znanych uczestników konferencji TED należy wymienić Stephena Hawkinga, Billa Gatesa, Richarda Dawkinsa, Gordona Browna czy Jacka Utko.

Fot. wearepi.com/tedxsummit/

Film, który został przygotowany przez agencję We Are Pi z okazji konferencji TEDxSummit w Katarze, łączy architekturę, taniec i matematykę. Można w nim zobaczyć niebanalne kompozycje stworzone bez posiłkowania się programami graficznymi.

Jeśli nie wierzysz, że na powyższych zdjęciach są ludzie, zobacz krótki film:

 

 

Źródło:

We Are Pi – oficjalna strona

The Cool Collector

Ten wpis został opublikowany w kategorii Film, Reklama, Taniec i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Kalejdoskop z ludzkich ciał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*