Fantastycznie ciche strony wyobraźni

Cicho! Tu działa wyobraźnia. Obraz nie niepokoi,  nie odciąga od treści,  ale wciąga dziecko do zabawy i nauki. Absolutnie niezwykłe ciche lektury dla najmłodszych. Tworzy je polska artystka , projektantka i przede wszystkim mama. Przedstawiam krainę wyobraźni Pink&Grey

Fot. https://www.facebook.com/paulinapinkandgrey

(zobaczcie koniecznie filmik, a potem wróćcie do czytania).

Ciche książeczki to ręcznie wykonane edukacyjne zabawki dla dzieci. Tworzy je polska artystka, działająca jako Pink&Grey. W rozmowie ze Sztukatułką przyznaje, że zainteresowała się szyciem trzy lata temu, gdy urodził się jej syn. To właśnie on dostał najpierw od swojej pomysłowej babci własnoręcznie uszytą cichą książeczkę ze znikającymi zwierzętami, która – jak wspomina Pink&Grey – wywarła na wszystkich ogromne wrażenie. Następnie dostał od swojej mamy pierwszy próbny egzemplarz.

Fot. Pink&Grey (Facebook)

Pomysł mamy Pink&Grey stał się impulsem do tego, żeby spróbować swoich sił w szyciu i sprawdzić czy geny dziadka-krawca i utalentowanej mamy zadziałają. Później był zakup pierwszej maszyny i pierwsza książeczka – dla synka.

– Daleko jej było do doskonałości, ale byłam z niej bardzo dumna, tym bardziej, że widziałam jak bardzo zabawa nią cieszy Antka. Książeczka wkrótce doczekała się krótkiego filmiku, który przedstawiał jak działają poszczególne strony – wspomina.

I to był strzał w dziesiątkę.

– Po opublikowaniu filmu w internecie, jego odbiór bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Dostawałam wiele zapytań z całego świata o możliwość uszycia podobnej książeczki. Widząc ogromne zainteresowanie tym mało popularnym jeszcze wtedy typem zabawki, postanowiłam otworzyć maleńki biznes, w którym do dziś zajmuję się szyciem unikalnych, spersonalizowanych książek – opowiada Pink&Grey.

Fot. Pink&Grey (Facebook)

Jak myślicie, ile czasu trzeba poświęcić na wykonanie takiej bogatej w detale książeczki?

– Praca nad książkami jest niezwykle czasochłonna, ponieważ wszystkie elementy wycinam ręcznie, a większość książek jest wykonywana na indywidualne zamówienie. Rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie zazwyczaj sami komponują książeczki, a ja staram się dostosować do podanych wskazówek co do ich ostatecznego wyglądu i zawartości – mówi autorka zabawek.

Tworzenie takiej barwnej edukacyjnej lektury to również zajęcie wymagające sprawności fizycznej. Najpierw spędza się godziny na projektowaniu, następnie kolejne godziny przy maszynie do szycia.

– Spędzam wiele czasu projektując i obmyślając ostateczny wygląd poszczególnych stron, a także całych książek. Inspirację do stworzenia czegoś nowego często poddają mi także sami rodzice, którzy proszą o uszycie strony z tematem, którego nie znaleźli w moich propozycjach – dodaje.

Fot. Pink&Grey (Facebook)

W zależności od potrzeb można stworzy książeczkę przeznaczoną głównie do zabawy lub taką, która umożliwi dziecku ćwiczenie różnych umiejętności (sznurowanie butów, czesanie i zaplatanie warkoczy, zapinanie guzików, itd.)

Fot. Pink&Grey (Facebook)

Ponadto można dobrać strony, na których dziecko uczy się gry w kółko-krzyżyk,  poznaje kształty kolory, uczy się liczyć.

Pink&Grey (Facebook)

Na poniższym zdjęciu kuchnia.  W lodówce znajdują się produkty spożywcze. Można na przykład zrobić kanapki, nakrywając uprzednio do stołu.

Fot. Pink&Grey (Facebook)

Czas realizacji i cena zależą od liczby stron.

Fot. Pink&Grey (Facebook)

Książeczki mogą również służyć nauce języków. Przykład poniżej:

Fot. ink&Grey (Facebook)

… lub być sprytnym połączeniem nauki i zabawy.

Fot. Pink&Grey (Facebook)

– Tworzenie cichych książek to dla mnie ogromna frajda, mam wielkie szczęście, że mogę zajmować się tym, co sprawia mi radość – zaznacza Pink&Grey.

POLECAM:

Oficjalna strona Pink&Grey na Facebooku (tu można pytać o ceny i zamawiać)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rękodzieło i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*