Hotel w beczkach po winie

Gigantyczne beczki o pojemności około 14 tys. litrów, które służyły wcześniej do przechowywania wina, a z racji wieku straciły przywilej przechowywania zacnego trunku, zostały wyremontowane, a szlachetny trunek został zamieniony na hotelowych gości.

Fot. thesun.co.uk

Spać w beczce po winie i budzić się rano bez promili we krwi? Jest to możliwe, ale tylko w jednym miejscu na świecie – w holenderskim miasteczku Stavoren. Gigantyczne beczki zostały zamienione w luksusowe pokoje hotelowe, wyposażone w telewizor, radio, prysznic i wc. Swoją niecodzienną formą przypominają bardziej elegancki domek hobbita niż wytworne wnętrza hotelowe.

– Przyjaciel zażartował sobie kiedyś, że beczki są na tyle duże, że można w nich spać. Wprawiłem więc drzwi, wstawiłem łóżka i wygląda to naprawdę fantastycznie – mówi Kolk, właściciel hotelu. W nietypowych sypialniach mieszczą się dwa pojedyncze łóżka, szafki nocne oraz małe okienka, które wpuszczają do przesiąkniętej zapachem Beaujolais beczki odrobinę światła i trochę świeżego powietrza.

Hotelowy apartament z sypialnią w beczce po winie. Zdjęcie ze strony thesun.co.uk

Łazienka oraz skromny salon znajdują się w dalszej, dobudowanej do beczki, części małego apartamentu.

Hotel De Vrouwe mieści się w nadmorskim holenderskim kurorcie w Stavoren, odwiedzanym przez turystów przez cały rok. Przyjeżdżają tam głównie niemieccy właściciele jachtów i entuzjaści żeglarstwa.

Źródło:

Dutch hotel is a barrel of fun, The Sun

Ten wpis został opublikowany w kategorii Architektura i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Hotel w beczkach po winie

  1. Pingback: Najdziwniejsze skrzynki na listy — Sztukatułka

  2. Pingback: 11 najdziwniejszych budynków świata wg CNN — Sztukatułka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*