Strefa komfortu

Tu, na plaży, zapominamy, że jesteśmy niedoskonali. Przyjmujemy tę rzeczywistość, przeciągając się leniwie w swojej strefie komfortu. Prawdziwi, skoncentrowani na dobrym samopoczuciu – tacy są bohaterowie fotografii Tadao Cerna.
„Podczas weekendu, który spędzałem nad morzem, wybrałem się na publiczną plażę, na której byłem jako mały chłopiec. Dostrzegłem tam możliwość opowiedzenia historii na podstawie tego, co ludzie zabierają ze sobą na plażę. Tak bardzo mnie to wciągnęło, że musiałem przerwać to, czym się wówczas zajmowałem, i poświęcić się w całości nowemu projektowi” – pisze na swojej stronie Tadao Cern.

„Zdecydowałem się na zrealizowanie tego tematu, ponieważ zaskoczyło mnie to, że dane miejsce czy też otoczenie może wpływać na zachowanie człowieka. W codziennym życiu staramy się ukrywać nasze braki – zarówno te fizyczne, jak i psychiczne” – zauważa artysta.

tad

„Na plaży zapominamy o wszystkim i zaczynamy się zachowywać w zupełnie odmienny sposób. Czy jest tak dlatego, że wszyscy pozostali robią podobnie? Jeśli tak, chciałbym, żeby te same zasady funkcjonowały poza granicami plaży – chciałbym, by ludzie mniej zamartwiali się tym, co inni o nich myślą” – pisze Cern.

„Wierzę, że to pokazałoby, jak bardzo jesteśmy różni, interesujący i piękni” – twierdzi fotograf.

t1

Jak zapewnia na swojej stronie artysta, fotografie nie były ustawiane, a osoby, które zostały na nich uwiecznione, nie wiedziały, że są fotografowane.

„Starałem się uchwycić tych, którzy zasnęli na plaży, bo chodzi właśnie o „strefę komfortu”.

Projekt został zrealizowany w 2013 roku.

Źródła:

Tadao Cern – oficjalna strona

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*