Pióra na stole operacyjnym

Pracuje skalpelem, a efekty swojej pracy ogląda pod lupą. Tak – dzięki ogromnej precyzji – powstają wdzięczne mikrodzieła sztuki. Do swoich kompozycji Chris Maynard wykorzystuje bowiem rzadkie medium – pióra.

Fot. featherfolio.com

„To cud natury” – pisze o piórach na swojej stronie Maynard. Artysta podkreśla także, że pióra są jedną z najbardziej skomplikowanych i wielofunkcyjnych warstw, jakie można znaleźć na żywych istotach. Dalece bardziej przewyższającą formą najbardziej wymyślne ludzkie ubranie.

„Moja działalność wymaga zastosowania różnych metod projektowania i rzemiosła. Moimi ulubionymi narzędziami są drobne kleszcze, które wykorzystuje się do operowania oka, skalpele i lupy odziedziczone po ojcu” – mówi o sobie artysta.

Zwykle fotografuje pióra w ich naturalnych kształtach, dbając o to, by dzięki dobremu oświetleniu wydobyć na zdjęciach ich intensywne barwy.

„Oczywiście” – podkreśla – „najlepiej podziwiać pióra na ptakach. Ale fotografia pojedynczego pióra umożliwia nam spojrzenie na nie z innej perspektywy i dostrzeżenie jego naturalnego piękna. Natura występuje tu w roli artysty”.

Fot. featherfolio.com

Fot. featherfolio.com

Fot. featherfolio.com

Fot. featherfolio.com

Źródła:

Chris Maynard – strona artysty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rozmaitości i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Pióra na stole operacyjnym

  1. Pingback: Bułgaria: Burze śnieżne, 90 miejscowości bez prądu | CiechanowInaczej.pl - Portal Miasta Ciechanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*