Zbrodnicze szachy

Szachy katów można kupić na jednym z bazarów w kraju, do którego przyjeżdża na wakacje wielu Niemców i Rosjan. Wiecie gdzie?

Fot. EKM/Sztukatulka.pl

W Turcji.

Wśród malowanych ręcznie ceramicznych naczyń, słodkiej baklavy, wyrobów z onyksu i pachnących przypraw, na tureckich bazarach – zwłaszcza w sklepach z pamiątkami dostosowanymi do potrzeb i gustów zachodnich turystów, można znaleźć takie kwiatki…

Za te komunistyczno-nazistowskie szachy, na których Hitler ze Stalinem występują w roli głównych figur, a ich świta porusza się po szachownicy, by sprytnie podejść przeciwnika, w Polsce sprzedawcy groziłoby do dwóch lat pozbawienia wolności.*

Fot. EKM/Sztukatulka.pl

Adolf Hitler w roli króla…

Fot. EKM/Sztukatulka.pl

*Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (art. 256)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

24 odpowiedzi na „Zbrodnicze szachy

 1. ja pisze:

  Chce takie!! Czy ktos moze jedzie do kababa w najblizszym czasie??

 2. To są po prostu HISTORYCZNE POSTACIE pisze:

  robicie z igły widły.. olać.. produkować i handelek robić.. można Jesuski I maryjki, można i postacie historyczne. figura jest figura i tyle..

  • szkoda pisze:

   szkoda ,że nie zajęli się twoją rodzina byłoby jednego palanta mniej

   • Wither pisze:

    A ty co jakiś lewak z „nigdy wiecej” czy homo-nazi?? człowiek nie bydle i swój rozum ma a mówienie im co jest dobre a co złe, zakazywanie i nakazywanie jest typowym dyktatorskim zapędem w którym UE i kurnik przodują. PS. media robią pranie mózgu!!! z figurek i kocenia na koloniach zrobią straszne rzeczy a to że na zlocie podłych feministek mówi się oficjalnie o zabijaniu nienarodzonego człowieka jak o zażyciu tabletki przeciw bólowej to nic bo to jest postęp (kiedyś to już mówili). pozdro

 3. Anonim pisze:

  ” …w Polsce sprzedawcy groziłoby do dwóch lat pozbawienia wolności.*” -żCO za idiotyzm. autor artykułu chce szokować a co najwyżej śmieszy.
  Ps. Muszę podpieprzyć do prokuratury sklepik z zabawkami bo widziałem tam żołnierzyki przedstawiające armie niemiecką

  • askobar pisze:

   Autor nie szokuje to jest fakt PO zrobiło nowelizację ustawy o propagowaniu symboli nazistowskich i komunistyczych , w PL nawet na allegro nie możesz czegoś takiego wystawić.

  • xyz pisze:

   Nic w Polsce nie grozi, bo palantów chodzących w koszulkach z CzeFijarą można zobaczyc w wielu miejscach. Ja rozumiem, że miłościa do komuny mogą pałac lewicujący idioci z zachodu, ale ludzie z kraju, w którym obywatele mieli watpliwą przyjemność poznać czym jest komuna w realu powinni być wysyłani w tych koszulkach do Korei Północnej na zawsze …

   • kom pisze:

    Nie przejmuj się dekomunizacja idzie do przodu: likwidacja zakładów pracy, ograniczenie dostępu do słuzby zdrowia, likwidacja szkół, bezrobocie, wzrost cięzkiej przestępczości, większa armia urzędników,, niż demograficzny…. tak więc się nie przejmuj komuna zostanie zrównana doszczętnie z ziemią, co co che jest idolem przede wszystkim w krajach Ameryki Południowej i Środkowej, dlaczego? parafrazując twoje stwierdzenie …”obywatele mieli wątpliwą przyjemnośc poznac czym jest kapitalizm w realu” ka[italizm w wewrsji latyfundystów

 4. maras141090 pisze:

  przecież trzeba rzeczy nazywać po imieniu szachy sowiecko niemieckie.

 5. rthd pisze:

  Hitler to król królowa to gebels?

 6. Mariola pisze:

  Przecież to fajna sprawa-taka wojna polsko-niemiecka,o wiele bardziej ciekawe niż zwykłe szachy

 7. Anonim pisze:

  swietne szachy chetnie bym je kupil ale boje sie wiezienia

 8. kronos pisze:

  Na Litwie też sprzedają figurki nazistów i szmacąc Polaków ,nazywają nazistów – wyzwolicielami .Darujcie sobie szachy z Turcji.

 9. bolek pisze:

  No, to każdy, kto ma nagrany/zakupiony serial „Czterech pancernych” może się spodziewać najazdu ABW, w końcu tam też symbole widać… „Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej arki” też zakazany, bo naziole mieli swastykę na mundurach, a pan Wołoszański to już chyba wyjechał i szuka azylu politycznego w jakimś Ekwadorze… Brawo autorze za niesamowicie trafną interpretację kodeksu karnego.

 10. Natasza pisze:

  TO tylko szachy! Są świetne! Nie powinno być żadnego zakazu! Co mnie obchodzi, ilu wymordowali, szachy traktuje humorystycznie. Mam do tego jeb*ane prawo.

 11. Chcę takie pisze:

  zajebiste mogły by być chrześcijanie i islam PO kontra PiS zajebista sprawa i wiele innych

 12. gld pisze:

  Bzdura kompletna z tym, że za posiadanie takich szachów w Polsce groziłoby więzienie. Art. 256 par. 2 KK penalizuje posiadanie czy produkcję materiałów propagujących ustrój totalitarny. Natomiast część o nośnikach treści faszystowskich czy komunistycznych została uznana za niekonstytucyjną i utraciła moc.

 13. Dlaczego tak ciężko się żyje... bo ignorancja i niedouczenie w 99% naroda :/ pisze:

  Jak pojedziecie, do Rzymu to tam na grobach z czasów Chrystusa i wcześniej można zobaczyć swastyki. Długo zanim jakiś chory psychicznie człowiek zawładnął umysłami Europy (czytaj Stalin, Hitler i inni). Więc..?

  Propagowanie ideologii faszyzmy, komunizmu, totalitaryzmu, obozów śmierci – rzecz wiadoma jest działaniem przeciwko człowiekowi. Szachy dla rozrywki i ważniejsze pożywki dla szarych komórek w postaci figur 2 mocarstw, które są historyczne – nic w tym złego… Poniali???

  K39

 14. Ps. i jeszcze o moralności... pisze:

  Donek i cała reszta bandy może sobie wsadzić „kodeksy” tworzone na potrzeby własnej partii w przysłowiową d.. . Dlaczego?

  Ci co przynajmniej na wykładach na studiach słuchali wiedzą, że moralność i prawo naturalne jest wyższe i starsze od prawa stanowionego (te z przykładów powyżej Rosja Stalina, Niemcy Hitlera, obecna Korea Pn. itp. – tam też jest kodeks i prawo obowiązujące obecnie) – przez ludzi wolnych myślowo jest ignorowane…

  Prawo naturalne stanowi: nie zabijaj, nie rób krzywdy innemu… Chrześcijanie :bliźniemu co Tobie niemiłe itp. Więc tuby partyjne jak TVN i Polsat itp… mogą się wyruchać nawzajem…

  Popatrzcie na to: http://www.youtube.com/watch?v=OQ2UEVbpbbI&feature=related

  I rozumujcie… bo to jest bez podatków (rozumowanie!).

  K39

 15. JKK pisze:

  Zawiadomić PiS, Głińskiego, i IPN! A w ogóle to wysłać tam NATO. Oni zrobią porządek w tym wolnym i demokratycznym kraju. Nie wysyłać Amerykanów bo już tam są.

 16. cfv pisze:

  § 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli
  dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej,
  kolekcjonerskiej lub naukowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*