Latające domy

Unoszące się w przestworzach budynki, oderwane od ziemi ciężkie bryły, połączone drutami z bliżej nieokreśloną rzeczywistością. Seria ciekawych zdjęć Laurenta Chehere.

Fot. laurentchehere.com

Laurent Chehere jest francuskim fotografem. Zanim zajął się wyrywaniem domów z fundamentów i wystrzeliwaniem ich w przestworza, koncentrował się na bardziej przyziemnej działalności artystycznej, jaką było projektowanie kampanii reklamowych (Road Safety, Nike, Audi).

Pewnego dnia zdecydował się zrezygnować z dotychczasowej pracy w branży reklamowej i wybrał się w podróż dookoła świata, by połączyć swoje dwie wielkie pasje – podróżowanie i fotografię.

Odwiedzał różne zakątki świata, eksplorując jednocześnie wszystkie zakamarki fotografii – od reportażu po prace konceptualne.

Seria zdjęć „Latające domy” jest odzwierciedleniem jego fascynacji architekturą, chęci pokazania piękna tkwiącego w budynkach i podkreślenia ich „osobowości”.

Fot. laurentchehere.com

Fot. laurentchehere.com

Fot. laurentchehere.com

Fot. laurentchehere.com

Fot. laurentchehere.com

Źródła:

Laurent Chehere – strona artysty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografia i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „Latające domy

 1. Świetne fotografie, w takim ujęciu naprawdę widać, że te domy mają swoje „serca”

 2. Pingback: W co gra Sikorski? « ZYGFRYD GDECZYK

 3. Anonim pisze:

  Nie nazywałbym tego fotografią (to mylące bardzo), a np. abstrakcją fotograficzną, obrazem photoshopowym, retuszowanymi fotografiami,

  • Anonim pisze:

   nie nazywasz tego fotografią a za chwillkę jednym tchem wymieniasz atrybuty fotograficzne… masło maślane.. Ja bym to ujął sztuka w fotografii no chyba , że fotografia dla ciebie to zdjęcia paszportowe… Pozdrawiam Toffie

   • kobita pisze:

    a ja się zgodzę z twoim przedmówcą. czysta realistyczna fotografia to na pewno nie jest, a abstrakcja fotograficzna to dobre określenie (takiej abstrakcji fotograficznej można jednak przypisać niektóre atrybuty fotografii, wbrew temu, co piszesz). poza dopuszczeniem innej oceny zjawisk występujących wokół nas, trzeba wziąć pod uwagę ułomność języka, którym dysponujemy my, laicy, w opisywaniu tego, co widzimy, myślimy, przeżywamy w zderzeniu np. ze sztuką.
    swoją drogą ciekawe, jak ludzie lubią złośliwie sprowadzać do zera sposób rozumowania u swoich adwersarzy, dopiekając im w ten sposób. jak nie lubisz kieślowskiego, to twoimi ulubionymi filmami są mierne komedie romantyczne, jeśli nie słuchasz z upodobaniem bacha, to na pewno jesteś fanem disco polo, a jeśli piszesz, że fotografia abstrakcyjna czy kolaże fotograficzne nie stanowią tradycyjnej fotografii, to na pewno ta dziedzina sprowadza się dla ciebie wyłącznie do zdjęć legitymacyjnych, do dowodu, tudzież paszportu. chyba w tej złośliwości za daleko co poniektórzy się posuwają, udając mądrzejszych niż są i bardziej (jak ty) lub mniej delikatnie imputując totalne uproszczenia inaczej myślącym.

    • Toffie pisze:

     Droga adwersarko!
     Biorąc nawet pod uwagę ułomność języka, jak to pięknie ujełaś.. Niezmienia to faktu że twórczość Kieślowskiego, jak i mierne komedie romantyczne to w dalszym ciągu FILMY a Bach oraz disco polo to w dalszym ciągu MUZYKA. Natomiast wytykając mi złośliwość jako etyk i znawca jakim zapewne jesteś od urodzenia powinnaś również z większym taktem określać ludzi, poniewasz twój skrót myślowy INACZEJ MYŚLĄCY często kojarzony jest z określeniem debila tylko ładnie w kwiatki ubranego… Pozdrawiam,

     • anonimowy pisze:

      Droga/Drogi Toffie
      Moim zdaniem masz rację bo fotografia to fotografia nie ważne czy obiektu czy czego innego ale kultura wymaga żeby odnosić się w komentarzach i innych odpowiedziach z kulturą i godnością. Każdy ma swoje zdanie ja popieram twoje ale nie popieram wyzywania bo mam mało lat ale wiem co to kultura i z niej korzystam

      Nie mam na celu nikogo poniżać ani obrażać ale upominając innych o ich teksty i słowa sam powinieneś zwrócić uwagę na swoje bo określenie innej osoby DEBIL nie jest zbyt ładne

      dziękuję i pozdrawiam
      Anonimowy

 4. hgaha pisze:

  jutro wstawie zdjecia z latajacym kiblem haha

 5. Dorota pisze:

  liczę na to ,że powiadomi mnie o tym że zamierza zrobić to z pobliskimi zadłużonymi na olbrzymie kwoty blokowiskami i nielegalnie wybudowanymi garażami i domkami..Nie interesują mnie te rudery i ludzie tam mieszkający.I tak wielu nie płaci za nic tylko się bawi.Ciężko chorzy ludzie , których trzeba leczyć.Doprowadzili mnie do choroby i się cieszą.Nie wiem z czego? .Owocnej ,ale rozsądnej twórczości życzę.Po trupach źle się chodzi.Jad trupi zabija ludzi.

 6. duel pisze:

  no powiem wam ze jest sie czym zachwycac. zwykly trik w photoshopie a nie jakas fotografia. Na swiecie jest o wiele wiecej ciekawszych manipulacji ze zdjeciami.

  Nie wiem co tu robi na was takie wrazenie!

 7. Stefan pisze:

  Czy wie ktoś jak duże zbiorniki z helem trzeba w środku umieścić, żeby dom tak się podniósł??? Też chcę takie coś zrobić na swoim domu, ale mam tylko parterowy, więc teoretycznie powinno być łatwiej, bo lżejszy.

 8. Blażej pisze:

  Świetny pomysł. Podoba mi się to. Photoshop photoshopem ale tu chodzi o pomysł, o wizję.

 9. Thiѕ dԝell Τѵ streaming service іs among the
  choices fоr indiviԁuals wanting tօ go ɑway the cable firm behind for gooɗ.
  I subscribed tο YouTᥙbe Tv to guage іts channel
  library, consumer expertise ɑnd apρ efficiency.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*