Pięć zdjęć (6)

W szóstej części serii, która pokazuje życie w różnych zakątkach świata, obrazki z Ukrainy, Chin, Hiszpanii, Nigerii i Turcji.

Skok na głęboką euro-wodę, inwazja niebieskich alg w kolorze zielonym, kobieta z kluczem, spragniona Nigeria i skok nad Błękitnym Meczetem.

1. Donieck. Euro-ochłoda

Mężczyzna skacze do jeziora znajdującego się tuż obok strefy kibica w Doniecku.

Fot. AFP

2. Chiny. Algo-rytm

Na zdjęciu mężczyźni, którzy oczyszczają jezioro Chaohu w prefekturze Hefei (wschodnie Chiny) z niebieskich alg, czyli sinic.

Fot. AFP

3. Hiszpania. Z kluczem

Kobieta z kolczykiem w kształcie klucza bierze udział w demonstracji w Sewilli.

Fot. AFP

4. Nigeria.Wody!

Kobieta odpoczywa po wykopaniu czegoś na kształt okopu w pobliżu wioski Tibiri. W dole będzie się zbierać deszczówka. Około 54 proc. dzieci poniżej piatego roku życia cierpi w Nigerii z powodu niedożywienia.

Fot. AFP

5. Stambuł. Lot nad Błękitnym Meczetem

Nick Franklin z Nowej Zelandii wykonuje akrobacje w ramach Red Bull X-Fighters World Tour. W tle słynny Błękitny Meczet.

Fot. AFP

Seria „Pięć zdjęć” to kulturowe skrawki z różnych zakątków świata, będące czasem migawkami z najważniejszych wydarzeń ostatnich dni, a czasem barwnymi ilustracjami szarej codzienności.

Poprzednie edycje serii „Pięć zdjęć”

Część pierwsza

Część druga

Część trzecia

Część czwarta

Część piąta

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pięć zdjęć - fotograficzne podróże dookoła świata i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Pięć zdjęć (6)

  1. Pingback: Pięć zdjęć (8) — Sztukatułka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*