Gdy demokracja kończy się na cynamonie

Rosyjscy politycy – w przedwyborczym amoku – posypują głowy… cynamonem. W jednej z moskiewskich kawiarni można zamówić kawę z wizerunkiem kandydata na prezydenta. Wybór odpowiedniego portretu jest równoznaczny z oddaniem głosu. I chyba na kawie, mleku i cynamonie kończy się tu demokracja…

Fot. Agencja FORUM/REUTERS/Sergei Karpukhin

W moskiewskiej kawiarni „Kofein” można wziąć udział w symbolicznych wyborach prezydenckich. Kartą do głosowania jest „twarzowa” kawa z wizerunkiem jednego z kandydatów.

Cynamonowe portrety, misternie usypane na spienionym mleku, przedstawiają Władimira Putina, Giennadija Ziuganowa, Władimira Żyrinowskiego, Siergieja Mironowa i Michaiła Prochorowa. To spośród nich Rosjanie wybiorą 4 marca głowę państwa.

Zamówienie wybranej kawy jest równoznaczne z oddaniem głosu w symbolicznych wyborach. Wyniki wyświetlają się na specjalnym ekranie:

Ekran z wynikami głosowania. Fot. Agencja FORUM/REUTERS/Sergei Karpukhin

Fot. Agencja FORUM/REUTERS/Sergei Karpukhin

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rozmaitości i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Gdy demokracja kończy się na cynamonie

 1. Nie wazne kogo wypija tylko kogo wybija

 2. Nor-vid pisze:

  Ej, wy Paliaczki, przeszkadza wam rosyjska demokracja ? A jak wygląda polska demokracja ????? Wybijcie sobie z tępych głów, że będziecie wybierać Rosjanom prezydenta. Wsadzacie nosa we wszystkie wschodnie kraje, Ukrainę, Białoruś, chcieliście uczyć Litwinów, ale wam dali po łapach.

  • aga pisze:

   przeciez nikt nie chce wybrac prezydenta Rosjanom,,, Jezeli umialbys czytac ze zrozumieniem wiedzialbys, ze opisana jest kawiarnia w Moskwie, a nie w Polsce ,,tepa glowo”…

 3. roman z pisze:

  Tak masz racje glosuj na Putina i niech mafia dalej kieruje waszym zacofanym krajem zamiast sie rozwijac z takimi mozliwosciami jak macie

 4. Karol pisze:

  Rosja, mimo utraty Ukrainy i Baku , w dalszym ciągu , teoretycznie jest najbogatszym krajem na świecie. A jak to wygląda w praktyce? Na całym świecie wiadomo, dzieki Internetowi, że są dwa kraje, mieszkańcy których, pernamentnie i nachalnie oszukują w Internecie. Zwykłe chamskie, kryminalne, złodziejskie oszustwa. Internet scums. Te kraje to Nigeria i Rosja. Tak daleko zaszła matuszka Rosija. Jest na równi z Nigerią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*