Kościół ze śniegu i lodu

W bawarskiej miejscowości Mitterfirmiansreut, w pobliżu granicy z Czechami, powstał kościół w całości zbudowany ze śniegu i lodu. Świątynia ma być atrakcją turystyczną do wiosny, kiedy to wyższe temperatury doprowadzą do zmiany stanu skupienia wykorzystanego materiału, a osobliwa budowla wsiąknie w ziemię.

Fot. AFP

Fot. AFP

Fot. Petr Josek/Agencja FORUM

Fot. Petr Josek/Agencja FORUM

Fot. Petr Josek/Agencja FORUM

Fot. Petr Josek/Agencja FORUM

Fot. Petr Josek/Agencja FORUM

Źródło:

Agencja FORUM

Ten wpis został opublikowany w kategorii Architektura, Rzeźba i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na „Kościół ze śniegu i lodu

 1. d pisze:

  ożesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a:

 2. ali pisze:

  nic nowego, tak jak wszystko co powstało na ziemi w proch się obróci,życie na ziemi to tylko chwila, ale warto się potrudzić aby tą chwile przeżyć

 3. Borubar i Irasiad pisze:

  Pora teraz na te z betonu…

 4. ExeCutor pisze:

  Oj, chyba zbyt długo nie postoi tej zimy…

 5. fdggghd pisze:

  zawsze będa go stawiać

 6. fdggghd pisze:

  ups : zawsze będzie stawiany!! chciałem powiedzieć, niezły co

 7. POLAK pisze:

  Dziecko głoduje nowy kościół sie buduje…

  • Znawca tematu pisze:

   Mt 26:6-11 6 „Gdy Jezus przebywa³ w Betanii, w domu Szymona Trêdowatego, 7 podesz³a do Niego kobieta z alabastrowym flakonikiem drogiego olejku i wyla³a Mu olejek na g³owê, gdy spoczywa³ przy stole. 8 Widz¹c to, uczniowie oburzali siê, mówi¹c: «Na co takie marnotrawstwo? 9 Przecie¿ mo¿na by³o drogo to sprzedaæ i rozdaæ ubogim». 10 Lecz Jezus zauwa¿y³ to i rzek³ do nich: «Czemu sprawiacie przykroœæ tej kobiecie? Dobry uczynek spe³ni³a wzglêdem Mnie. 11 Albowiem ZAWSZE UBOGICH MACIE U SIEBIE, lecz Mnie nie zawsze macie”.!!! tyle w temacie. Dzięki Bogu to dziecko może głodować, ale nie musi, dzięki Niemu żyjemy, poruszamy i jesteśmy dla Niego warto poświęcić pieniądze, aby ludzie mogli Go czcić, wielbić, dziękować i prosić Go o łaski. Poza tym dałeś choć 1 euro na ten kościół?

   • do P. znawcy pisze:

    Co ma z tym wspólnego ten tekst? I kto powiedział, że to dzięki bogu to dziecko może żyć czy nie żyć? Owszem, zgadzam się. wierzycie, wierzcie i jak chcecie wydawać pieniądze na budowle to wydawajcie, nie moja sprawa i się nie czepiam. ale to co kolego napisałeś jest czystą fikcją. cytujesz książkę latami przepisywaną i tłumaczoną. Poza tym ludzie lubią sobie dodać coś swojego 🙂 Nie ma świętości.

    • Xawery pisze:

     Dla mnie ty jesteś fikcją. Jakiś nick…. Może to sztuczna inteligencja wygenerowała ten tekst… Nie widzę ciebie węc pewnie nie istniejesz.

     • KAmiś pisze:

      Hehe, cóż za durny tekst sam w sobie. Po co Ci mój nick skoro i tak mnie nie znasz. I podejście niemowlaka: nie widzę to nie ma! I dzięki Ci za to bo teraz Twoja wiara stała się dla mnie nawet logiczna:) pozdrawiam.

   • Polak pisze:

    Jaki z Ciebie znawca tematu, jak nawet nie potrafisz interpretować fragmentów, które cytujesz!?
    Tam wyraźnie jest mowa o tym, że Boga powinieneś mieć w sercu!!
    KOŚCIÓŁ to społeczność a nie budynek, póki tego nie zrozumiecie WY „wierni”, świat będzie pełen zła!!

 8. Xawery pisze:

  Gdyby ten budynek miał być domem lub sklepem, to zachwytom nie byłoby końca ale niestety na słowo „kościół” niektórzy dziwnie reagują. Pewnie jakieś schorzenie związane z umysłem. Możliwe, że da się leczyć. Polecam odpowiednią poradnię maniakalno depresyjną, a autorce polecam nie pisać pod takimi zdjęciami „kościół”, tylko „dom Smerfów” albo „chatka Puchatka” wtedy ocena będzie dotyczyła budynku, a nie największego problemu polskiej latorośli jakim wmówiono im, ze jest kościół.

 9. Directioners @#$&♥ pisze:

  Co to kurffa dom teletubisi ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*