Hotel na drzewie

W leśnej gęstwinie Harads, szwedzkiego miasteczka położonego nieopodal granicy z Finlandią, na drzewach wiszą dziwne obiekty. To apartamenty Leśnego Hotelu. Pięć abstrakcyjnych brył, które sprawiają, że wyobraźnia połechtana wspomnieniami z dzieciństwa staje się rzeczywistością.

Fot. Agencja FORUM

Szwedzki Treehotel wygrał konkurs Grand Tourism Prize w 2011 r. Wszystkie jego elementy zostały zaprojektowane przez czołowych skandynawskich architektów. Pierwsze pięć domków na drzewach powstało w 2010 roku. Pozostałe będą gotowe w 2012 r.

Każdy z apartamentów jest niezwykły nie tylko ze względu na swój kształt, ale również wyposażenie wnętrz i wykorzystane do tego celu materiały. Do zawieszonych na wysokości 4-6 metrów konstrukcji można się dostać za pomocą specjalnych mostków, ramp, wysuwanych drabin czy schodów. Do użytku gości jest również sauna na drzewie.

Za pokój w Leśnym Hotelu trzeba zapłacić 3990-4550 szwedzkich koron (około 2-2,5 tys. zł…) Cena obejmuje nocleg ze śniadaniem dla dwóch osób.

1. UFO

Jednym z apartamentów jest UFO, które wygląda jak element scenografii do filmu Spielberga z końca lat 70. minionego stulecia. Zamiast licznika Geigera lepiej więc zabrać ze sobą kompas, bo hotel – ze względu na swoją lokalizację – może sprawiać trudności w odnalezieniu.

Fot. Agencja FORUM

Fot. Agencja FORUM

Fot. Agencja FORUM

Rozkład pomieszczeń w spodku, fot. treehotel.se

Pozostałe apartamenty:

1. The Cabin

Fot. treehotel.se

2. The Mirrorcube

Fot. treehotel.se

3. The Bird’s Nest

Fot. treehotel.se

4. The Blue Cone

Fot. treehotel.se

Źródła:

Oficjalna strona Treehotel

Agencja FORUM

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Architektura, Design i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Hotel na drzewie

  1. Nati pisze:

    Cudne te hotele!!

  2. Natura2011 pisze:

    Świetne!a te widoki z okna….

  3. Jolene Belvin pisze:

    This website was… how do you say it? Relevant!! Finally I’ve found something which helped me. Appreciate it!|

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*