Poszukiwania dziewczynki w czerwonej sukience

„Szukamy dziewczynki w czerwonej sukience”. Tak brzmi hasło konkursu organizowanego przez Muzeum Narodowe w Kielcach. Chodzi o odnalezienie sobowtóra namalowanej przez Józefa Pankiewicza Józi Oderfeldówny. Zabawa z dreszczykiem emocji i niewinny „przekaz podprogowy” w postaci małej powtórki z historii sztuki. Brawo za pomysł!

Reprodukcja obrazu "Portret Józefy Oderfeldówny", Józef Pankiewicz, fot. Agencja FORUM

Józef Pankiewicz (1866-1940) należy do najwybitniejszych artystów w historii sztuki polskiej. Urodził się w Lublinie, zmarł w Marsylii. Artysta tworzył pejzaże, martwe natury, portrety, sceny rodzajowe. Ważną dziedziną jego twórczości była grafika.

Namalowany przez Pankiewicza w 1897 roku portret dziewczynki w czerwonej sukience – Józi Oderfeldówny – jest skarbem galerii malarstwa kieleckiego muzeum.

Informacje dla zainteresowanych konkursem:

W konkursie mogą wziąć udział dziewczynki ze szkół podstawowych (I-IV klasa).

Wymagany strój: czerwona sukienka

Data: 25 czerwca (godz. 12)

Organizatorzy podkreślają, że nie chodzi o odwzorowanie sukni z portretu, ale odnalezienie osoby, która w pełni odda charakter namalowanej przez Pankiewicza postaci.

Źródło:

Na podstawie informacji przesłanych przez PAP.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konkursy, Rysunek i malarstwo i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Poszukiwania dziewczynki w czerwonej sukience

  1. Julia pisze:

    którego roku
    ??

  2. Meta pisze:

    Hi! I’ve been following your blog for a long time now and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from Atascocita Texas! Just wanted to say keep up the excellent work!|

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*